کنکور 98

کنکور 98

ویکی کنکور
در این مقاله توضیحاتی در خصوص تغییرات کلی کنکور سراسری در  سال 98 را بیان میکنیم.

کنکور سراسری یکی از بخش های اجتناب ناپذیر زندگی افراد تحصیل کرده کشورمان می باشد و حداقل هر فرد تحصیل کرده آن را برای یک بار تجربه کرده است کنکور بزرگ ترین آزمونی است که به طور سالانه در کشور ما داوطلبین و متقاضیان بسیاری را برای ورود به دانشگاه مورد سنجش قرار می‌دهد؛

از این رو حساسیت زیادی بر روی این آزمون جامع می باشد و با ایجاد کوچکترین تغییرات در این آزمون، ابهام و سوالات زیادی برای شرکت‌کنندگان، داوطلبان، دانش‌آموزان، مشاوران تحصیلی و دبیران مدارس ایجاد می شود. منابع کنکوری توسط سازمان سنجش معرفی می شود و کتاب‌های درسی 4 سال آخر دبیرستان یعنی سال اول، دوم، سوم و چهارم (پیش دانشگاهی) بیشترین سهم را در این ماراتون بزرگ دارد. اما با تغییرات جدید کتب درسی در دوره دبیرستان و تغییر سیستم آموزشی کشورمان همانطور که حتماً تا به امروز متوجه شده‌اید کنکور 98 را می‌توان متفاوت ترین کنکور برای وزارت آموزش و پرورش و همچنین سازمان سنجش در نظر گرفت. بنا به نقل از اعضای اصلی آموزشی کشور،کنکور امسال دارای نقطه عطفی است که با اعمال تغییرات کلی در نظام آموزشی، کتاب های درسی و در نتیجه در منابع کنکور، برگزار خواهد شد؛ از اساسی ترین تغییرات نظام آموزشی کشورمان تغییر پایه‌های درسی به پایه دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد

با توجه به تغییراتی که در بالا به آن اشاره شد. سوالات متعددی برای دانش‌آموزان و داوطلبین کنکوری امسال بوجود آمده است، این دسته از دانش‌آموزان و یا حتی داوطلبین ادوار گذشته کنکوری به این می‌اندیشند که در صورت عدم نتیجه گیری دلخواه و مناسب در کنکور 97برای جبران این نتیجه چگونه می‌توانند یکسال دیگر وقت بگذارند و به عبارت دیگر پشت کنکور بمانند، در صورتیکه در کنکور 98 با تغییرات گسترده‌ای مواجه شده اند.

سرانجام کنکور 98 چه می شود؟

در کنکور های گذشته منبع اصلی سوالات از کتاب های درسی چهار سال آخر مقطع تحصلی یعنی دوره دبیرستان بود اما امسال با تغییرات گسترده ای از سمت نظام آموزشی کشور روبرو شده است که کنکور 98 را متمایز تر از کنکور های قبلی می نماید. از عمده ترین تغییرات آن می توان به تغییر مقاطع تحصیلی به صورت ابتدایی دوره اول(اول_دوم_سوم)، ابتدایی دوره دوم(چهارم_پنجم_ششم)، دبیرستان یا متوسطه دوره اول (هفتم_هشتم_نهم) و دبیرستان یا متوسطه دوره دوم (دهم_یازدهم_دوازدهم) اشاره کرد که سبب تغییر در کتب درسی نیز شده است . تغییراتی که در کتاب‌های درسی بوجود آمده است شامل مفهوم و اصل محتوا نمی‌شود؛ شما با مقایسه کتاب‌های سال دوم و سوم دبیرستان با کتاب‌های متوسطه دوره دوم ( دهم و یازدهم ) متوجه خواهید شد که چارچوب و مفهوم اصلی یکسان می باشد و تغییراتی کوچک و جزئی بوجود آمده است، به طوریکه دانش‌ آموزان و داوطلبانی که کتاب‌های سال دوم و سوم دبیرستان را خوانده‌اند به راحتی با مطالعه کتاب‌های سال دهم و یازدهم، به تسلط لازم خواهند رسید و متوجه تغییرات جزئی آن خواهند شد. داوطلبین این دوره می توانند با تهیه بسته های آموزشی پایه های دهم، یازدهم و دوازدم انتشارات گیلنا در فروشگاه آنلاین گیلنا مارکت از بسته های آموزشی جدید مطابق با آخرین تغییرات درسی استفاده نمایند.

نحوه برگزاری کنکور سراسری 98

فراموش نکنیم که کنکور سراسری 98 در واقع اولین کنکوری می باشد که پس از ایجاد تغییرات در مبنای کتاب‌های درسی جدید برگزار می‌شود و این مسئله برای دانش‌آموزان سابقی که با کتاب‌های نظام قبلی فارغ التحصیل شده‌اند و حال داوطلب شرکت در کنکور 98 هستند باعث سردرگمی می‌شود که آیا سوالات کنکور 98 بر مبنای کتاب های نظام جدید بوده و می بایست مجدداً کتاب های نظام جدید را تهیه و مطالعه نمایند یا می‌توانند با مطالعه کتاب‌های قبلی در کنکور سراسری98 شرکت کنند. برای پاسخ به این سوال مهم ما از دبیران و استادان برتر کنکوری بزرگی همچون استاد حسین احمدی(مبتکر ویدئو های آموزشی)، مهندس امیر مسعودی(مبتکر متدهای تست زنی) و عرفان پازوکی (مدرس زیست شناسی) و بسیاری دیگر کمک گرفته ایم و با آنها در این مورد گفتگو های فراوانی انجام داده ایم که سرانجام آن تهیه بسته های آموزشی منطبق بر آخرین تغیرات کنکوری شد تا داوطلبین عزیز با تهیه آنها دیگر دچار سردرگمی نباشند و به کمک آنها بتوانند بهترین نتیجه ممکن را بدست آورند.

تاریخچه کنکور

با مطالعه تاریخچه کنکور در کشور متوجه می‌شویم که در اوایل دهه 80 نیز چنین تغییری در نظام آموزشی بوجود آمد و کتاب‌های درسی دچار دگرگونی شدند و کنکور 81 نیز مانند کنکور 98 اولین کنکوری بود که براساس تغییرات بوجود آمده برگزار می‌شد . در آن سال سازمان سنجش و آموزش کشور برای برقراری عدالت آموزشی برای متقاضیانی که با نظام آموزشی قبلی فارغ التحصیل شده بودند این امکان فراهم شد که در کنکور با سوالاتی که از کتاب‌های خودشان طرح شده بود شرکت کنند یعنی برگزاری یک آزمون ولی با دو سری سوال مختلف. به این شکل متقاضیان نظام آموزشی قدیم این فرصت را تا دو الی سه کنکور بعدی داشتند تا شانس خود را برای ورود به دانشگاه از طریق کنکور سراسری امتحان کنند و این روند تا سال 83 تکرار شد. حال با تعمیم این اتفاق به کنکور سراسری 98 می‌توان پیش‌بینی کرد که شاید در کنکور 98 نیز برای متقاضیان نظام جدید و نظام قدیم دو دسته سوال مطرح خواهد شد اما نمی توان به طور حتم از این موضوع صحبت  کرد ولی می توان پیش بینی کرد  که اگر این اتفاق عملی شود سوالات مطرح شده از بخش‌های مشابه در دو نظام آموزشی یکسان بوده و فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید در قسمت‌های غیرمشابه سوالات مجزایی خواهند داشت.

محصولات آموزشی کنکور

همانطور که گفته شد به خاطر تغییرات بوجود آمده در نظام آموزشی بسیار مهم است که از منابع درست و بروز برای کنکور استفاده کرد و این منابع بشکلی باشد که در موفقیت ما سهم بزرگی داشته باشد .

همانطور که گفته شد به خاطر تغییرات بوجود آمده در نظام آموزشی بسیار مهم است که از منابع درست و بروز برای کنکور استفاده کرد و این منابع بشکلی باشد که در موفقیت ما سهم بزرگی داشته باشد .

  • بر اساس رشته تحصیلی
  • بر اساس دروس
  • بر اساس پایه تحصیلی

به جرات می توان گفت بسته های آموزشی موجود یکی از جامع ترین و کامل ترین بسته های آموزشی کنکوری کشورمان است که متشکل از  نمونه سوالات کنکوری ، پاسخ تشریحی کنکور، تکنیک های تست زنی و جزوه های درسی است. تمام موارد گفته شده را می توانید  با تخفیف استثنایی به مدت محدود در فروشگاه گیلنا مارکت تهیه نمائید.